Stylový dům s velkou stodolou v Bukovině u Pecky

„Chtěli jsme s dětmi žít blízko přírody, na výjimečném místě, v tradičním stavení se zahradou a velkou stodolou k pořádání kulturních akcí.“

současní majitelé

  • Share:
O NEMOVITOSTI

Nový dům 5+kk v tradičním stylu venkovského charakteru byl postaven v roce 2006 na půdorysu původní poloroubené chalupy. Obdélníková stavba s podkrovím a obytnou plochou cca 170 m2 se společně s velkou stodolou a pozemkem 1529 m2 prodává v malebné obci Bukovina u Pecky.
Pro kolemjdoucí možná lehce přehlédnutelný, za 45 cm porothermovými zdmi je již záměr majitelů propojit místní kontext se současnými trendy komfortního bydlení patrný. Dispoziční upořádání navrženo pro rodinu s dětmi respektuje dřívější zvyklosti – soukromí pro každého, ale přesto žijeme spolu. Ve světnici (cca 29 m2) orientované do 3 světových stran, moderní kuchyni vybavenou spotřebiči esteticky i funkčně, doplňují kachlová kamna stavěná předsedou kamnářského cechu, Vilémem Köningem. Kuchyni je hned při ruce tři schody utopená chladná (technická) místnost (15.65 m2) se zadním úrovňovým přístupem ze zahrady a také 1. koupelna (7.7 m2). S oknem, vanou a dvoumyvadlem, druhými dveřmi je propojena i s centrální předsíní. Z té jsou samostatné vstupy do pracovny (11.6 m2), šatny s vestavěnými skříněmi (11.6 m2) a WC. Ve 2.NP podlaží je vedle ložnice (11 m2), propojitelných dětských pokojů (2 x 14 m2) a otevřené společné místnosti s TV také 2. koupelna se sprchovým koutem.
Špaletová okna jsou z modřínu, dřevěné podlahy z jasanu a smrku, dveře z borovice. Ekonomické a dobře regulovatelné topení kachlovými kamny je kombinováno s elektrokotlem. Dům je napojený na obecní vodovod, odpad je do 3 komor s ČOV. Interiérové doplňky jsou od akad. soch. Pavla Doskočila, měditepce Vojtěcha Jiráska, kovářů Jana Beka a Jana Prokše. Nemovitost je možné přenechat se současným vybavením.
Z praktického zádveří s botníkem je vstup na jihovýchodní zápraží, které je, podobně jako dlážděné nádvoří se stáním pro dvě auta a chodníčky, postaveno z pískovce a cihel. Opravdu velká stodola svým prostorem inspiruje k různým záměrům. V posledních letech na své půdě zatím přivítala několik umělců včetně Lenky Dusilové, Jardy Svobody, Jany Vébrové, Tygroo, Divadla Dno, DVA, Pepy Klíče a dalších. Na zahradě s permakulturním koncepcí najdete ovocné stromy, houpačky, dřevníky, kamenný stůl nebo suchý záchod.
Místo rodiště K. V. Raise je obklopeno lesy, přírodní rezervací Kamenná hůra, sopkou nebo dvěma hradišti. Ve 3 km vzdálené Pecce je známý hrad, několik obchodů, MŠ, ZŠ, lékař, lyžařský vlek, koupaliště s kempem nebo cukrárna. V dojezdové vzdálenosti (Lázně Bělohrad – 8 km, Nová Paka – 10km, Hořice – 12 km) je veškerá obslužnost. Další zajímavé destinace jsou Miletín – 9km, ZOO Dvůr Králové – 22km, Krkonoše – 22km, Hradec Králové – 38km.

Pro detailnější informace doporučujeme si byt prohlédnout ve virtuální prohlídce.

POUŽÍTÉ TECHNOLOGIE
  • fotodokumentace v vysokým dynamickým rozsahem
  • virtuální prohlídce.
  • plošné inzertní kampaně na realitních serverech
  • Cílené inzertní kampaně na sociálních sítích