Pěkná chalupa v Orličkách

„Když nás původní majitlé pozvail do prostorné světnice vyhřáté kachlovými kamny, za zamrzlými okny padal sníh. Náš úvodní rozhovor u voňavého bylinkového čaje doplňovalo paskání suchého dřeva. Byli jsme ohromeni. V ten okamžik jsme věděli, že jsme našli, co jsme hledali. “

původní majitelé
O NEMOVITOSTI

Prodáme chalupu v Orličkách. Z části dřevěná a částečně zděná stavba se nachází na úpatí severozápadního svahu v centrální části Orliček naproti kostelu a obecního úřadu. Stavba je součástí mírně až svažitého pozemku o výměře 3036 m2 na jehož hranici protéká Orličský potok.

Součástí cca 100 m2 podlahové plochy je prostorná světnice, dvě ložnice, předsíň, malá koupelna a z venku přístupná kolna/dílna. Ve dřevěné části s falešným roubením je světnice s podlahovou plochou cca 37 m2. Prkenné podlahy světnice jsou s izolací proti zemní vlhkosti, vytápění a vaření je prostřednictvím kuchyňských kachlových kamen bez výměníku. Do kuchyně je přivedena voda ke stylovému dřezu dovezeného z Belfastu. Ve z části zděných ložnicích (16.8 a 12.1 m2) jsou prkenné podlahy, byly odizolovány obvodové stěny od zemní vlhkosti, vytápění je lokálními kamny na tuhá paliva. Stropy byly kompletně zatepleny. Z centrální předsíně s kamennou podlahou se vstupuje také do prázdného podkroví nebo do malé koupelny (2×1 m2) se sprchou, vlastním oknem a prostorem pro pračku.

Zdroj testované pitné vody s filtrací je z vrtané studny o hloubce cca 30+ m, ohřev vody je el. bojlerem, toaleta je řešena v původní chalupářské tradici dvoukomorovou kompostovací toaletou umístěnou na zahradě.

Pod jednou střechou je z venku přístupná kolna/dílna (cca 16 m2), ze zápraží domu nebo zadním vchodem lze vstoupit na jihozápadní terasu, která nabízí cca 80 m2 rovinaté zpevněné plochy s venkovním krbem. Parkování je před domem ihned u dřevěné lávky, ze které se vstupuje na pozemek chalupy. Na pozemku jsou vzrostlé stromy dotvářející atmosféru a soukromí objektu. Chalupa je ihned volná k užívání.

Jelikož není zatím známa energetická třída PENB, v souladu s novelou zákona 406/2000 uvádíme nejhorší energetickou třídu, tedy G.

  • Share:
POUŽITÉ TECHNOLOGIE
  • fotodokumentace v vysokým dynamickým rozsahem
  • plošné inzertní kampaně na realitních serverech
  • Cílené inzertní kampaně na sociálních sítích
  • MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU PREZENTACI? Kontaktuje nás a seznamte nás s Vaší nemovitostí.